Nejdřív maturita, pak postup. Mladík Kiš prožívá úspěšné období

Řepiště o víkendu prohrály 1:2 v Kobeřicích, mladý Lukáš Kiš si ale následně zlepšil náladu. Povedlo se mu úspěšně odmaturovat.

Zápas v Kobeřicích Řepištím nesedl. Domácí zvítězili zaslouženě. "Musíme se z toho poučit, nebyl to náš nejlepší zápas. Věřím, že máme dost zkušený tým, abychom to příště zvládli," řekl devatenáctiletý Lukáš Kiš. "Kobeřice mají dobré mužstvo, doma porazily Český Těšín i Háj ve Slezsku. My však máme zkušený mančaft, se kterým porážka nezamává," dodal. Do konce letošního ročníku krajského přeboru zbývají odehrát čtyři kola. Řepiště mají před Vratimovem náskok deseti bodů a klepou na dveře divize. "Všichni se na to těšíme. Byl by to historický postup, třetí v řadě. S divizními celky jsme hráli už v přípravě, mohlo by to být dobré," prohodil Kiš. Mladý fotbalista je odchovancem Frýdku-Místku. Hrával taky za Vítkovice a od loňského léta je v Řepištích. "Bavili jsme se s panem Bugáněm, že by chtěli omladit, lákaly mě i ambice klubu," přiznal Kiš, který přišel na trvalý přestup. Lukáš Kiš dříve hrával stopera nebo pravého obránce. Řepiště však praktikují styl se třemi stopery, a tak nastupuje spíše na kraji zálohy nebo coby wingback. Čerstvý maturant si jízdu Řepišť užívá. Je pro něj o to sladší, že v Řepištích bydlí. "Někdo náš vzestup vnímá pozitivně, někdo ne, ale tak je to všude. Hodně se o nás mluví i v okolních vesnicích. Směr, kterým jsme se vydali, je správný," uzavřel.

Zkušení spoluhráči? Skvělý zážitek, přál bych to každému, říká Barčák

Lukáš Barčák je jedním z těch, kdo v Řepištích představuje mladou a ambiciózní generaci talentovaných hráčů. Po boku ostřílených mazáků sbírá cenné zkušenosti. Osmnáctiletý Barčák je odchovancem Frýdku-Místku. Ten ale loni v létě opustil a posílil Řepiště. "Klub chtěl omladit, pro mě to byla nová výzva," vrátil se ke svému přestupu. V krajském přeboru chodí do hry převážně z lavičky náhradníků, ukrývá však v sobě hodně zajímavý potenciál, který určitě bude ještě rozvíjet. "Cítím se tady skvěle. Zkušení hráči nám pomáhají, je skvělý zážitek vedle nich hrát. Přál bych to každému," přiznal Barčák, který v mužích nastupuje nejčastěji na pozici vysunutého beka. V dorostu však hrává i středního záložníka. Řepiště v posledním utkání porazily 4:2 Pustou Polom, i když o přestávce ještě prohrávaly 1:2. "Popasovali jsme se s tím dobře. Byl to náročný zápas, ale ukázalo se, že máme dobrý tým, který se dokáže stmelit," potěšilo mladého fotbalistu. Vysněný postup do divize je už blízko, ještě ale zbývá udělat poslední kroky. "Věřím, že si postup zajistíme co nejdřív, abychom si poslední zápasy co nejvíc užili," uvedl Barčák, podle něhož se Řepiště v případě postupu ve vyšší soutěži neztratí. "Bude to těžší soutěž. S divizními týmy už jsme hráli v přípravě a bylo vidět, že to jsou kvalitní týmy. Ale ten my máme taky," prohlásil.

Na lavičce to jsou větší nervy, přiznal Radek Szarowski

Jednačtyřicetiletý gólman Radek Szarowski, který pracuje na Dole ČSM, kryje společně s mladším Dominikem Matějem záda Michalu Daňkovi. V jeho nepřítomnosti se v bráně točí. Všichni tři táhnou skvělými výkony Řepiště k postupu do divize.
V posledním utkání jste vydřeli výhru v Brušperku. Byl to náročný zápas?
Utkání bylo docela náročné. Měli jsme více ze hry i více šancí, ale ty jsme neproměňovali. Nevyšly nám nějaké věci. Soupeř se sice na jaře trápí, hrál ale bojovně a nedal nám nic zadarmo.
Utkání jste sledoval z lavičky. Jsou to větší nervy, než přímo na hřišti?
Co se týká mě, tak na lavičce je to mnohem horší. Na hřišti můžete emoce více pustit ven a zasahovat do hry, ale z lavičky jen sledujete, co se děje.
Blíží se závěr soutěže. Stoupá v kabině nervozita?
To si nemyslím. Máme kvalitní mančaft. Že jsme tak vysoko, to není překvapení. Jsme super parta na hřišti i mimo něj, to už jsem dlouho nezažil. Vše tady funguje tak, jak by mělo.
V kabině jste teď tři gólmani. Dva zkušení a jeden mladý. Jaká je vaše pozice?
Paradoxně chytám více, než když jsme byli jen s Míšou Daňkem dva. On má povinnosti v Baníku, takže moc času na Řepiště v poslední době nemá. Týden před začátkem jara tady proto přišel Dominik Matěj, což byl výborný tah. Jinak bych tady na to byl často sám. I když nejsem nejmladší a něco pořád chytnu, tak je fajn, že se s Dominikem můžu točit, když tady Michal není.
Je v Dominikovi velký potenciál?
Určitě! Je mladý, šikovný, lehký, to se mu krásně skáče. Musí získat ještě více zkušeností, ale opravdu je hodně šikovný.
Vy jste do Řepišť přišel loni v zimě z Petrovic. Kde jste chytal předtím?
Začínal jsem v Havířově a asi v 15 letech jsem šel do Baníku. V Ostravě jsem byl do vojny, potkal jsem se tam i s Milanem Barošem. Strašně dlouho jsem byl i v Orlové, kde jsem strávil asi nejpěknější okamžiky. Zachytal jsem si třetí ligu a vyzkoušel jsem si i nižší soutěže, třeba v Šenově nebo Stonavě.
A co vás přivedlo do Řepišť?
Kousek vedle mě bydlí Michal Daněk. Poprosil mě, jestli bych nepřišel pomoct. Neváhal jsem. Trápilo mě koleno, ale dal jsem se do kupy, máme tady výbornou péči.
Láká vás divize?
Určitě mě láká, ale uvidíme, co bude dál. Záleží, co bude s Míšou Daňkem a mladým Dominikem. 

Hrával v Německu, teď útočí na další postup. I v divizi můžeme hrát vysoko, věří Skřehot

Martin Skřehot přišel do Řepišť v roce 2021 z Polanky. Teď s týmem míří k dalšímu postupu.

Řepiště o víkendu porazily 2:1 Vřesinu a postup do divize je zase o kousek blíž. "Byl to těžký zápas. Přijeli bránit, my jsme navíc nepředvedli nejlepší výkon, naštěstí nás uklidnil první gól. Škoda, že jsme si to v závěru zkomplikovali," připomněl Martin Skřehot poslední utkání svého týmu. Vytoužený cíl je blízko, kabině to ale nijak nohy nesvazuje. "Máme zkušený tým. Doufám, že si postup uhrajeme předem, ať pak můžeme hrát bez starostí, a ať si mohou zahrát i mladí," řekl Skřehot, který do Řepišť dorazil z Polanky. S týmem zažil už dva postupy, ty však slavil i jinde – třeba právě v Polance, Hlučíně nebo v Opavě, se kterou se dostal do druhé ligy. Následně odešel do jedné z nižších soutěží v Německu a nastupoval za Rathenow. "Živil jsem se tam fotbalem, v Německu jsem byl rok a půl. Hráli jsme i pohár proti St. Pauli," připomněl zajímavou část své kariéry. V letošní sezoně Řepiště přehrávají jednoho soupeře za druhým, podle Skřehota by se však tým neztratil ani v divizi, do které má nakročeno. "Tým je postavený tak, že bychom mohli hrát klidný střed. Pokud ho ještě dobře doplníme a vzroste konkurence, tak jsme schopni hrát v horních patrech," myslí si Skřehot, jenž se teď se svými spoluhráči chystá na utkání s Brušperkem, kterému se na jaře vůbec nedaří. "Uvidíme, jak to bude vypadat. Každý zápas je jiný a těžký. Na nás se chce každý vytáhnout," prohlásil. 

V Řepištích jsem spokojený, chci tady zůstat, vzkazuje Ondřej Cverna

Dvaatřicetiletý fotbalista Ondřej Cverna patří v letošní sezoně ke klíčovým hráčům Řepišť. V týmu je zatím jen na hostování, v klubu by však rád zůstal. 

Psala se sezona 2011/12, když Cverna odehrál 16 zápasů za ligový Baník Ostrava. Tehdy nastupoval i v základní sestavě, připsal si jednu asistenci, pak ale odešel do Karviné. "Už se mi moc nevedlo, navíc přišel nový trenér, který si přivedl i nové hráče. Já jsem dostal nabídku od pana Malury z Karviné, kam jsem taky přestoupil," vzpomíná. Cverna hrál i za Kroměříž, Vítkovice nebo Bílovec. Od léta je pak na hostování v Řepištích. "Uvidíme, co bude po sezoně, každopádně já jsem tady spokojený. Máme super partu, realizační tým i hřiště. Chtěl bych tady pokračovat," svěřil se zkušený fotbalista, jehož do Řepišť přivedli kamarádi. "Volali, jestli bych tady nechtěl jít. Pak se ozval pan Bugáň a domluvili jsme se," dodal. Řepiště zdolaly v posledním utkání Dolní Datyně a teď je čeká domácí souboj s Vřesinou. "Bude to kvalitní soupeř, na jaře něco vyhráli, nečeká nás nic lehkého. Postup už je blízko, ale taky daleko. Doufám však, že to zvládneme a že našeho společného cíle dosáhneme," prohlásil. Ondřej Cverna se sportu věnuje i ve svém zaměstnání. Na jedné z ostravských základních škol učí tělocvik a taky na Bazalech trénuje tým Baníku U8. "U sportu jsem každý den, baví mě to. Vidím, jak se děti zlepšují, z čehož mám radost. Dělám to už několik let a rád bych u toho zůstal," uzavřel. 

Z Hrabce je specialista na Vratimov. Postup už je blízko, uvědomuje si

Simon Hrabec dal v letošní sezoně krajského přeboru dva góly. Oba proti "svému" Vratimovu.

Devatenáctiletý Hrabec žije ve Vratimově, za který v žácích i hrával. Od loňského léta je ale hráčem Řepišť, které jej získaly z Frýdku-Místku. "Přivedly mě ambice," netají se talentovaný fotbalista. Hrabec se stal důležitým článkem sestavy trenéra Pavla Zavadila, což potvrdil i v posledním utkání proti Vratimovu (2:1), ve kterém v 59. minutě otevřel skóre. "Jurčis vykoupal gólmana a dával to do prázdné. Jejich stoper sice míč zastavil před brankovou čárou, já už jsem ho pak ale jen doklepl do sítě. Zúročil jsem týmový výkon," komentuje gólovou situaci Hrabec. "Na zápasy s Vratimovem se vždy více vyhecuju. Je to pro mě trochu jiné, než ostatní duely," dodává.Řepiště mají v čele tabulky osmibodový náskok na Petřvald na Moravě. Vratimov a Háj ve Slezsku jsou o další bod zpátky. "Postup je blízko. Záleží to jen na nás, musíme se dívat pouze na sebe. Musíme pokračovat v tvrdé práci," uvědomuje si Hrabec, který ve Frýdku-Místku studuje na stavební průmyslovce. "V Řepištích se cítím skvěle. Jsou tady hráči, od kterých se mám co učit, předávají nám své zkušenosti, dělají celou kabinu. Je to super," uzavírá.

Jurča je po zranění zase při chuti. Chtěl bych dát 30 gólů, prozradil

Řepiště v posledním utkání vyhrály 3:0 v Dolním Benešově a upevnily si první místo v tabulce. Mezi střelce se zapsal i třicetiletý útočník Radim Jurča, který v závěru první půle otevřel svým sedmnáctým gólem v sezoně skóre.

"Chtěli jsme vyhrát, ale musím říct, že to nebyl lehký zápas. I když Dolní Benešov není v tabulce nejvýš, měl několik šancí, při kterých nás podržel gólman. Taky musím soupeře pochválit za to, jak měl připravené hřiště, a jakou měl kvalitu trávníku. Za poslední dobu jsem na lepším hřišti nehrál," řekl Jurča po zápase.

Jak moc týmu váš gól do šatny pomohl?
Uklidnilo nás to. Do druhé půle jsme šli s vědomím, že už nemusíme být pod tlakem. Věřili jsme si a došli jsme si pro tři body.
Další dvě branky dali střídající hráči. Je silná lavička vaší velkou zbraní?
Určitě ano, lavičku máme kvalitní. I když na hřiště přijdou noví hráči, tak je kvalita stále stejná.
Vedete tabulku, máte známé hráče, mluví se o vás. Cítíte, že tlak na tým roste?
Tlak je tady už od začátku sezony. Přišli hráči, kteří byli v první lize, každý se na nás chce vytáhnout. My víme, že jsme favoritem. A za nic se neschováváme, jdeme si za postupem.
Je ještě něco, co vás může zastavit?
Jen my sami. Herně a kvalitou jsme na tom nadstandardně, pokazit si to můžeme jenom my.
Na kontě máte už 17 branek. Máte ze svých výkonů radost?
Jsem spokojený. V posledním podzimním duelu jsem si natrhl zadní stehenní sval a celou zimu jsem netrénoval. Vrátil jsem se v posledních dvou duelech a hned z toho byly dva góly. Jsem rád, že jsem je nezapomněl dávat.
Máte nějakou metu, na kterou byste se chtěl letos dostat?
Ještě bych chtěl nějaké góly určitě přidat. Kdyby jich nakonec bylo 30, byl bych spokojený. Je třeba si dávat vyšší cíle, ale nebude to jednoduché.
Teď vás čeká derby s Vratimovem. Co od utkání čekáte?
Snad vyjde počasí a přijde hodně lidí. Vratimov nás ještě neporazil a já věřím, že to tak zůstane. Věřím, že když budeme hrát svou hru, tak zvítězíme. 

Každý nás chce porazit, nečeká nás nic snadného, říká Michal Bielik

Zkušený slovenský fotbalista Michal Bielik přišel do Řepišť ještě v dobách, kdy tým působil v I.B třídě. Teď s nimi bojuje o postup do divize.

Řepiště v posledním utkání porazily 5:3 Oldřišov. Domácí vedli už 3:0, soupeř se ale vrátil do hry a dokázal vyrovnat. "Naštěstí jsme to nakonec zvládli. Byla to důležitá výhra, po porážce od Petřvaldu na Moravě jsme potřebovali zase uspět," říká Michal Bielik. "Byl to ale těžší zápas, než jsme čekali," dodává. Řepiště jsou v čele tabulky. Jsou favoritem na postup, tým je však pod ostrým drobnohledem. "Mužstva se na nás umí velmi dobře připravit. Každý nás chce porazit, soupeři se na nás chtějí vytáhnout. Nečeká nás nic snadného," uvědomuje si dvaačtyřicetiletý fotbalista. Bielik přišel do Řepišť v roce 2020. Byl tak u postupu do I.A třídy i do krajského přeboru. "Doufám, že letos zažiju třetí postup," přeje si. Podle Michala postup v silách týmu určitě je. "Jiný cíl ani mít nemůžeme. Máme tady super zázemí, vše je na skvělé úrovni. Věřím, že to zvládneme, ale bude to těžké," přiznává. Michal Bielik prošel několika slovenskými kluby. Hrál například za Žilinu B, Strečno nebo Strážu, kde se potkal s Pavolem Bugáněm, se kterým oslavili čtyři postupy. Tehdy se dostali až do třetí ligy. "Pak se mi ozval, jestli bych nešel hrát za Řepiště, a tak jsem tady. Tým je dobře poskládaný, mladí kluci jsou hodně šikovní, my starší se jim snažíme pomáhat a povzbuzovat je. Oni jsou budoucností klubu," hlásí Bielik, který zatím neví, jak dlouho bude ve své kariéře ještě pokračovat. "Zatím jsem neměl žádné těžké zranění. Po sezoně si sedneme a uvidíme, co bude dál," dívá se do budoucna.  

Řepiště získaly brankáře z Baníku. Matěj se chystá na sobotní debut


Řepiště přivedly během zimy několik posil. Jendou z nich je jednadvacetiletý brankář Dominik Matěj, jenž je kmenovým hráčem Baníku Ostrava.

Matěj na podzim působil v kádru B týmu Baníku, který hraje v MSFL. V zimě odešel do Vítkovic, jenže týden před startem ligy se události nečekaně změnily. "Jiný gólman Baníku si nemohl najít angažmá, takže ho poslali do Vítkovic místo mě. A já jsem tak neměl angažmá," řekl.Mladý brankář nakonec zamířil do Řepišť. V těch působí i zkušený Michal Daněk, který je zároveň trenérem gólmanů v Baníku. Dominika Matěje tak velmi dobře zná. "Trénuje mě už třetím rokem. Je to super, říká mi, na co bych si měl dávat pozor, čeho se vyvarovat, jak si řídit obranu," dodal Matěj, který dříve působil i ve Vítkovicích, Hlučíně nebo Hlubině.Michal Daněk je v Řepištích stále jedničkou, kvůli svému nasazení v Baníku ale nemůže být na všech zápasech. Dosud mu kryl záda Radek Szarowski a nově právě i Matěj, který se chystá na svou sobotní premiéru proti Oldřišovu. "V Řepištích se mi moc líbí. Je tady super kabina a zkušení hráči, kteří mi toho mohou hodně dát," uvedl.Tým trenéra Pavla Zavadila o víkendu nestačil na Petřvald na Moravě, podle Matěje ale porážka s týmem nijak nezamává. "Máme silný tým, na utkání nás bylo málo. Byl to přešlap, neovlivní nás to, budeme se rvát o postup," slibuje Dominik Matěj. 

První start a první gól. Vengřinek počítá se zápisem do klubové kasy

Řepiště v úvodním jarním kole porazily 2:0 Orlovou. Jedním gólem přispěl k vítězství i Tomáš Vengřinek, který náš tým posílil v zimě z Frýdku-Místku.

V Orlové běžela 68. minuta. Hosté vedli 1:0, potřebovali ale pojistku. Ta přišla po rohu. Celba našel Vengřinka a ten hlavou dodal Řepištím klid. "Lepší už ta premiéra ani být nemohla. Tím spíš, když jsme si na čele tabulky vytvořili ještě větší náskok," řekl Vengřinek, který má na kontě i několik startů za ligový Baník Ostrava. "Byl to hodně důležitý zápas. Hrálo se první jarní kolo, ve kterém nikdy nevíte, co od soupeřů čekat. Navíc se hrálo na umělé trávě," dodal. Vengřinek bude muset za svůj zápis do statistik něco přihodit do klubové kasy. "Jo, už mi to kluci připomínali. První start a první gól, už tam mám něco napsaného," usmál se. Trenér Pavel Zavadil si pochvaluje, že Vengřinka může použít na více postech. V Orlové nastoupil jako stoper a počínal si na jedničku. "Hrajeme na tři obránce, ale mě je v podstatě jedno, kde nastoupím. Budu hrát tam, kde mě trenér využije. Jsem komunikativní typ a tým si řídím," uvedl. Zkušený fotbalista naposledy působil v třetiligovém Frýdku-Místku, soutěžní zápas ale nehrál už deset měsíců. O to víc byl pro něj debut za Řepiště v Orlové speciální. "Těšil jsem se. Mám radost, že jsme utkání zvládli. Nebyl to jednoduchý zápas a lehké nebudou ani ty další. Všichni se na nás budou chtít vytáhnout. Každý nás vidí v divizi, ale my v ní ještě nejsme," upozornil Tomáš Vengřinek.Druhé jarní utkání Řepiště sehrají v sobotu na půdě Petřvaldu na Moravě, za který od zimy hraje další bývalý hráč Frýdku-Místku, kanonýr Marian Kovařík. "Už se na to těším, o tom utkání jsme se spolu bavili. Bude to těžké, Petřvald je nahoře, také pomýšlí na postup," uzavřel Vengřinek.

Jan Stanovský: Vrátil jsem se pomáhat

Řepiště v zimě získaly několik posil. Jednou z nich se stal i zkušený útočník Jan Stanovský, který se do klubu vrátil po půl roce.

Jan Stanovský přišel do Řepišť poprvé v zimě roku 2020. Za náš tým hrál až do loňského léta, pak ale změnil dres a odešel do Dolní Lhoty. "Je to můj mateřský tým. Šel jsem pomoct bráchovi, který to tam převzal. Jenže jsem si zranil kotník a odehrál jsem jeden zápas," ohlédl se zpátky. V zimě se mu ozval Pavol Bugáň, se kterým se Stanovský se potkal už na Slovensku, když hrával za Strážu. "Zpátky mě lákala i skvělá parta, která v Řepišti funguje. Jsem rád, že jsem zase tady," svěřil se.Zdravotní problémy už Stanovského netrápí, v současné době je fit a trénuje naplno. Jednačtyřicetiletý fotbalista, který dříve hrával taky za Hradec nad Moravicí, Vítkovice nebo Heřmanice, zároveň předává své zkušenosti mladším spoluhráčům. "Jsou tady mladí a talentovaní kluci. Myslím, že náš tým je silný a dobře namixovaný," prohlásil. Na place má stále co nabídnout, svou roli už ale vidí trochu jinde. "Jsme domluveni, že do hry budu chodit z lavičky náhradníků. Přeci jen, je mi 41 let a kondičně už na tom nejsem jako dřív. Na druhou stranu, je to pěkná soutěž a já kdykoliv rád nastoupím," prozradil Jan Stanovský, který, stejně jako jeho spoluhráči, věří, že s týmem vybojuje postup z krajského přeboru do divize. "Uděláme pro to všechno. Jiný cíl ani nemáme. Věřím, že se nám postoupit povede," dodal. Úvodní zápas jara Řepiště sehrají v sobotu v Orlové. 


V Řepištích jsem se hodně posunul, řekl Adam Kuboš

Osmnáctiletý Adam Kuboš je odchovancem Frýdku-Místku. Od podzimu je ale v Řepištích, kde se mu daří rozvíjet svůj talent.


V Řepištích působí několik zkušených hráčů, vedle nichž "rostou" talentovaní mladíci. Jedním z nich je právě Kuboš, který s fotbalem začínal v pěti letech v nedalekém Frýdku-Místku. "V Řepištích jsem moc spokojený. Od zkušených hráčů dostávám spoustu rad, které mě posouvají dál. Za tu dobu, co jsem tady, jsem se hodně posunul," přiznal.

Kubošovi se v Řepištích daří a během podzimu dostával hodně prostoru. "Myslím, že se mi podzim docela povedl," usmál se nadaný fotbalista, který nastupuje ve středu zálohy. Tedy na místě, na kterém působí i hrající kouč Pavel Zavadil. "Dává mi cenné rady. Na trénincích i zápasech. Jsem za to moc rád," řekl.

Vyšší tuzemské soutěže se už rozběhly, na start krajského přeboru je ale třeba si ještě pár dnů počkat. "Zima je náročná. Ale taky si myslím, že hodně prospěšná. Určitě nám dá hodně," věří Kuboš. "Každopádně už se těším, až nám začne soutěžní jaro. Doufám, že se nám bude i nadále dařit a povede se nám postoupit," dodal.

V dosud posledním přípravném zápase Řepiště prohrálo 1:2 na půdě karvinského B týmu. "Nehráli jsme nejlépe, bylo to náročné. Ale myslím, že jsme na ně měli," vrátil se k minulému utkání. V tom dalším Zavadilův tým čeká v generálce divizní Havířov.

Adam Kuboš stále ještě studuje na průmyslové škole ve Frýdku-Místku. Jakým směrem se jednou vydá, to ještě v tuto chvíli neví, fotbalovou kariéru má ovšem rozjetou slušně. "Fotbal však hraju pro zábavu. Tomu, co bude dál, nechávám volný průběh," uzavřel.

Příprava běží podle plánu, Vengřinek nám hodně pomůže, pochvaluje si Zavadil

Ostrý start jarní části sezony krajského přeboru se blíží. Řepiště před sebou má dva poslední přátelské zápasy, ve kterých narazí na B tým Karviné a Havířov. Kouč Pavel Zavadil je s dosavadním průběhem přípravy spokojen. 

První přátelský zápas Řepiště sehrálo 18. ledna proti Petřvaldu, který porazilo 4:3. Když se pak mužstva v zimě utkala znovu, náš tým zvítězil vysoko 17:1. "Příprava probíhá přesně podle plánu, který jsme si dali. Kluci vypadají velmi dobře. S tím, jak na sobě pracují a jak se snaží, jsem spokojený. K přípravě přistoupili zodpovědně," chválí své svěřence hrající trenér Pavel Zavadil. "Herně to na začátku trochu drhlo, ale vyjasnili jsme si pár věcí a stále se to zlepšuje. Jdeme do finiše, čekají nás poslední dva týdny, během kterých se chceme co nejlépe připravit na první jarní kolo," dodává Zavadil. Hráči Řepiště chodí v průběhu týdne do školy nebo do práce, tréninková docházka je ale velmi dobrá. "Když má někdo problém, vždy se omluví dopředu. Čím víc se navíc blíží soutěž, tím je to lepší," těší Zavadila. Řepiště během zimy trénuje na Bazalech, kde se hráči schází vždy v úterky a čtvrtky. Doteď měli dva tréninky týdně, k tomu vždy i dva zápasy. Zavadilův tým si vyšlápl například na Bohumín nebo Krnov, naopak nestačil na Vítkovice či Hlubinu. "V přípravě jsme ukázali, že můžeme hrát i s týmy z vyšších soutěží. Je to důkaz toho, že hráči pracují dobře a chápou, co po nich chceme," těší Zavadila. Už tak kvalitní kádr navíc během zimy ještě zesílil. "Kluci, kteří k nám přišli, splňují to, co jsme po nich chtěli. Uvidíme, jestli před startem sezony ještě někoho získáme, každopádně kádr máme dost široký a kvalitní na to, abychom byli úspěšní," chválí si Zavadil. Jednou ze zimních posil Řepiště se stal obránce Tomáš Vengřinek, který má na kontě i několik ligových startů za Baník Ostrava. "Je skvěle nastavený. Od začátku prokazuje, že fotbal umí a že ho velmi dobře vnímá. Jsem přesvědčený, že nám hodně pomůže. Navíc je použitelný na více postech," říká na hráčovu adresu Zavadil, jehož tým vstoupí do jarních bojů krajského přeboru v sobotu 18. března v Orlové. 

Dvacetiletý ofenzivně laděný záložník či útočník Dušan Zaremba prožívá skvělou přípravu. Soupeřům během ní nasázel už jedenáct branek a v zimě je nejlepším kanonýrem týmu.

Na podzim se v krajském přeboru trefil třikrát. Gólů chtěl však víc, a tak na sobě dál tvrdě maká. A v přípravě na jarní část se mu daří parádně. 

 "Za tu dobu, co hraju za Řepiště, jsem asi v největší formě," říká Dušan Zaremba.

S dosavadním průběhem přípravy musíte být spokojený. Je to tak?
To teda jsem. Máme tady kvalitní tým se zkušenými hráči, kteří působili i v nejvyšší lize. Já se díky nim učím a zlepšuju. Hodně mi pomáhají.

Cítíte, že vás posouvají dopředu?Určitě ano. Na tréninku pracuji co nejlépe to jde. Přidávám si i ve svém volnu, abych se stále zlepšoval. Mám se ještě co učit, ale i díky jejich zkušenostem se posouvám. Cítím se vedle nich hodně dobře.

Na podzim jste se trefil třikrát. Byl jste spokojený?Chtěl jsem jich mít víc, ale podzim z mé strany nebyl podle mých představ. Věřím, že se to na jaře změní. Chtěl bych dávat více branek a být pro tým platnější. Šance jsem měl, ale nenaložil jsem s nimi dobře.

Cítíte, že díky výkonům v přípravě na vás teď tým více spoléhá?Jasně, cítím větší pohodu. Už nejsem tak hektický, cítím se dobře.

Věříte, že si budujete lepší pozici v sestavě?
To nedokážu říct, o tom rozhodne trenér, který sám vidí, jak kdo maká a jak je přínosný.

V Řepišti je velká konkurence. Žene vás to kupředu?
Určitě. Kdyby konkurence nebyla, tak se neposouváme. Konkurence je přínosná, každý má chuť na sobě více pracovat.

V zimě trénujete na Bazalech. Užíváte si to?
Zázemí je skvělé, v jiných týmech naší úrovně takové možnosti nemají. Je to super. Já sice umělku moc nemusím, je to zápřah na nohy, ale musím říct, že na Bazalech je velmi kvalitní. Příprava je náročná, ale bez bolesti nejsou výsledky.

Řepiště míří k postupu. Věříte, že úspěšnou jízdu na jaře dotáhnete do zdárného konce?
Věřím, že to jako tým zvládneme. Doufám, že splníme cíl, který jsme si nastavili. Budeme dřít a bojovat.